Spread the love

יש נאום שרת די סטנדרטי כשאתה יוצא לאכול במסעדה עם שירות לשולחן. לעתים קרובות, הנאום מתרחש כאשר התפריטים מגיעים לשולחן שלך. אתה מכיר את האחד; זה מסתיים, “עדכן אותי אם יש לך שאלות.”

לאחר שאכלתי באופן מקצועי במשך עשור ועבדתי במסעדות לפני כן, אני שואל שאלות כל הזמן – ואתה בהחלט צריך, גם. לבקש עצה משרת כרוך בסיכונים: כן, אתה עלול לחוות מכירה חסרת בושה. לפעמים התשובות לא יהיו מפתות או אפילו מושכלות במיוחד. (גם זה אומר לך משהו.) אבל לעתים קרובות, שאילת השאלות הנכונות תפתח את מהלכי ההזמנה ברמה הבאה, תגביר את הסבירות שאתה אוהב את הארוחה, ותוביל אותך בדרך לסעודה כמו מקצוען מוחלט.

רשמתי למטה את השאלות שאני שואל באופן קבוע. אתה לא צריך לשאול את כולם בארוחה אחת; אני בהחלט לא. אבל בפעם הבאה שאתה יוצא, עשה קצת יותר איסוף מידע עם השרת שלך כדי שתוכל לקבל את ההחלטות הטובות ביותר, ותן לתשובות לעצב את מה שקורה ליד השולחן.

1) ממה הצוות מתלהב כרגע?
גרסאות מקובלות אחרות:
ממה השף באמת מתרגש עכשיו?
האם היו מועדפים מטעימות הצוות האחרונות?
יש לכם מנה אהובה בתפריט?
האם יש משהו מרגש במיוחד בתפריט כרגע?

מסעדה טובה מעדכנת את הצוות שלה על מה שטוב במטבח, בין אם באמצעות טעימות לפני השירות או סתם מדברים על מה חדש ונהדר בפגישה שלפני השירות. במסעדה טובה, לעתים קרובות תגלו שהצוות הוא האוהדים הנלהבים ביותר של המסעדה: אם יש משהו מרגש לאנשים שהכי מכירים את מה שקורה במסעדה מדי יום ביומו, רוב הסיכויים שתמצאו זה גם מרגש.

2) מהי המנה הפופולרית ביותר בתפריט?
גרסאות מקובלות אחרות:
יש מנה שאתה ידוע בה?
האם יש משהו שכל שולחן צריך להזמין?

הנקודה כאן היא ללמוד אם יש מנה חובה לנסות, אם לא ידעתם כבר. אני מוצא את השאלה הזו מועילה במיוחד כאשר לא ערכתי מחקר מקיף מבעוד מועד; ללמוד בשביל מה רוב האנשים מגיעים למסעדה זה פיסת מידע טובה שיש.

3) האם יש משהו שלדעתך חסר בהזמנה שלנו?
גרסאות מקובלות אחרות:
האם יש משהו אחר שאתה חושב שאנחנו צריכים?
האם זה נראה כמו אוכל מספיק למסיבה שלנו?

שרת טוב יוכל לסתום את החורים שהשארת מבלי משים בהזמנה שלך, בין אם בגלל שאתה והקבוצה שלך התעלמתם מפנינת תפריט נסתרת או שכחת, אתה יודע, כמו, ירקות. זו הזדמנות לשמוע עוד על המנות שחשובות לצוות וללמוד כיצד המסעדה עצמה מדמיינת ארוחת ערב מתקדמת.

4) האם תוכל לתאר את [הכנס את קטגוריית היין הזמינה שאתה רוצה לדעת עליה יותר]?
יש אנשים שיודעים המון על יין. הם מכירים אזורים, יצרנים, סגנונות ושנים כל כך ביסודיות, שכשהם רואים את רשימת היינות, הם יודעים מה הם בוחרים בלי צורך להוציא את הטלפון שלהם ולגוגל אותו. זה בסדר אם זה לא אתה. זה גם בסדר לעשות קצת חיפוש באינטרנט ליד השולחן. אבל למה לא לתת למישהו – בין אם זה שרת, ברמן, או אפילו סום – לדבר איתך על האפשרויות שיעזרו לך למצוא משהו שאתה אוהב? מגיע לך לאהוב את היין שלך. ואתה לא צריך להתבייש לבקש מהם להסביר קטע שלם, כמו הלבנים הזמינים בכוס.

5) האם ניתן יהיה לשבת ליד השולחן במקום זאת?
זה אחד המהלכים המומלצים שלי: אם אתה יודע שיש שולחן שאתה רוצה, אתה יכול לבקש אותו בנימוס. אולי לא תקבל את זה, ואתה חייב לקחת את לא באדיבות ולהמשיך הלאה. אבל לשאול זה בסדר. כל השאלות הללו עוסקות בהעצמתכם לקבל את חווית האוכל הטובה ביותר האפשרית: תאמינו או לא, זה מה שכל מסעדה ששווה את המלח שלה רוצה גם עבורכם.

יוסי רבה השמה | יוסי רבה שיווק | יוסי רבה יוטיוב | יוסי רבה ביטוחים | יוסי רבה לינקדין